Budokan COMBATIVES

Náš klub byl zaregistrován 18. 2. 2002 jako občanské sdružení Škola sebeobrany Budokan Prostějov poté, co se skupinka nadšenců z Prostějovska rozhodla založit klub zaměřený na výuku a propagaci bojových umění a sportů. Název Budokan (z japonštiny škola bojových umění) jsme si zvolili z důvodu, aby odpovídal naší filozofii - nevázat se pouze na jeden sebeobranný systém, ale neustále se rozvíjet a přebírat to nejlepší z různých systémů a kvalitních instruktorů.

V době vzniku Budokanu již naši instruktoři trénovali dlouhodobě sportovní judo a soutěžili v extralize a 1. lize (trenér Dr. Zdenek Ludvík VII. dan), box (trenér František Gašparík - bývalý reprezentační trenér) a příležitostně kickbox (trenér Pavel Zelenka - trenér medailistů ČR).

V letech 2002 - 2007 jsme se účastnili soutěží ve sportovním jiu-jitsu a seminářů brazilian jiu-jitsu, MMA, ving-tsun a escrima. V letech 2007 až 2011 jsme se vzdělávali na seminářích a kempech Krav-Maga pod vedením izraelských top instruktorů Eyala Yanilova (osobní žák zakladatele Imi Lichtenfelda) a Tamira Gilada. V roce 2007 jsme začali s tréninkem filipínských bojových umění (Modern Arnis, Pekiti Tirsia Kali, Filipino Combat), která studujeme nadále. Od roku 2010 je naše metodika ovlivněna moderními sebeobrannými systémy (např. Urban Combatives, Fast Defense), a také novými poznatky z oblasti sebeobrany z FSpS MU v Brně.

V Budokanu působí vysokoškolsky vzdělaní trenéři, kteří dosáhli celé řady úspěchů v úpolových sportech (medailisté z MČR a mezinárodních soutěží v judu a sportovním jiu-jitsu), a kteří mají mnohaleté zkušenosti s různými sebeobrannými systémy a výukou sebeobrany.
Na oddílovém FB najdete nejaktuálnější informace, tak tam ve vlastním zájmu choďte.
Sebeobrana podle Contemporary Fighting Arts.
Sestřih videí s Lee Morrisonem z Urban Combatives.
Škola sebeobrany Budokan Prostějov e-mail: budokan@centrum.cz IČ: 26583844 číslo účtu: 179181912/0300
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one