Budokan COMBATIVES

V neděli 23. října jsme zorganizovali akci zaměřenou na střelecký výcvik. Protože se zde sešli lidé různých úrovní, tak "začátečníky" měl na starost Gusta (náš instruktor a zároveň instruktor celní správy) a druhá skupina si zkoušela, co uznala za vhodné.
Letošní akce byla z mého pohledu zajímavější, než ta minulá. Jednak střelba byla o něco akčnější, a také jsme si mohli zkusit střelbu ze samopalu s kolimátorem. Rovněž se nám na rozdíl od minulého roku vydařilo počasí.
Akce se velmi vydařila, a proto musím poděkovat Tomovi za domluvení střelnice, zapůjčení své osobní zbraně a samopalu, stejně jako Viktorovi, který se chystá do Afgánistánu a samozřejmě i Gustovi za jeho skvělý metodický výstup.

Střelby01.jpg
Střelby02.jpg
Střelby03.jpg

28. září jsme se konečně po velmi dlouhém domlouvání společně  sešli na střelnici v Jívové. Na úvod seznámil Tomáš všechny zúčastněné se zásadami bezpečnosti a pohybu na střelnici, potom Gusta (instruktor boje zblízka a střelecké přípravy u celní správy) se zásadami manipulace střelnou zbraní a šlo se na věc. Ačkoliv nám počasí moc nepřálo a všichni jsme totálně  promokli, tak určitě nikdo nebyl zklamán. Během celé akce jsme si všichni zastříleli ze všech zbraní, které byly k dispozici a nutno podotknout, že např. střelba z Mosinu Nagant 1891 byla opravdovým zážitkem. Kromě této pušky používané odstřelovači v bitvě u Stalingradu, jsme si vyzkoušeli také střelbu z pistolí CZ 75, CZ 83, Glocku 19, HK USP a samopalu 858 Tactical. Kromě statické střelby,  přebíjení, odstraňovámí závad, pudovky a střelby za chůze, jsme vyzkoušeli také střelbu po menší  zátěži, protože v takovém počasí se nikomu  opravdu nechtělo moc válet po zemi a dřít.

Švédský stůl.JPG
ViktoruStalingradu.JPG
Gusta858T.JPG

Trénink dospělých je určen cvičencům od 14 let a je zaměřen na kombinaci bojových umění MMA. Trénink obsahuje techniky juda, jiu-jitsu, boxu, čínského boxu, ale také filipínských bojových umění. Tréninkové jednotky jsou zaměřeny na sebeobranu, rozvoj kondice. Cvičenci mají možnost skládat zkoušky v sebeobranném systému jiu-jitsu.

image748.jpg
image838.jpg
image843.jpg

Trénink dětí je zaměřen na sportovní judo a cílem je připravit cvičence na závody a zkoušky technické vyspělosti. Děti se seznámí v rámci výuky rovněž se základy gymnastiky a sportovních her.

image317.jpg
image330.jpg
image893.jpg

Sebeobrana žen a dívek je zaměřena na nácvik takových technik, které umožní slabšímu jedinci se ubránit. Trénink je zaměřen na zdalost pádů,  úderové techniky a sebeobranné situace (obrana na zemi apod.) Naučené techniky zkouší "osoby opačného pohlaví" na mužích, kteří jsou oblečeni v chráničích a kladou jim odpor.

image567.jpg
image11851.jpg
image514.jpg
Na oddílovém FB najdete nejaktuálnější informace, tak tam ve vlastním zájmu choďte.
Sebeobrana podle Contemporary Fighting Arts.
Sestřih videí s Lee Morrisonem z Urban Combatives.
Škola sebeobrany Budokan Prostějov e-mail: budokan@centrum.cz IČ: 26583844 číslo účtu: 179181912/0300
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one