Budokan COMBATIVES

Seminář Fast Defense

26. května se v Praze uskutečnil seminář FAST Defense (FD), který vedl koordinátor pro Evropu Dik Chance z Velké Británie. Seminář byl velmi zajímavý a byl pojat poněkud jinak, než je zykem na klasických seminářích. skládal se z několika bloků. 
V prvním bloku byli zúčastnění instruktoři seznámeni se zásadami konceptu FD a uvažováním agresorů. 
Ve druhém bloku došlo na verbální sebeobranu, deeskalaci konfliktu a hlavně, jak se nestát snadnou kořistí. 
Ve třetí části došlo na sebeobranné techniky, modelové situace, které agresor gradoval tak, aby došlo k "fightu".
V závěrečné části došlo na analýzu videí z modelových situací a ukončení semináře, při kterém došlo na pochválení českých (a samozřejmě moravských) instruktorů :-) 
Ačkoliv zde byli zastoupeni instruktoři z různých systémů (jiu-jitsu, aiki-jitsu, allkampf-jitsu, FMA, RBSD ...), tak všechny obrany vypadaly obdobně a sice, že byla použita hrubá motorika, žádné páky a kombinace. Občas se objevil nějaký přehoz, ale to bylo výjimečně. Proto si na tohle vzpomeňte, až budete chtít na tréninku dělat složité "pakombinace". Chlapi, ono to ve stresu nefunguje!!! 
Seminář byl velmi kvalitní a bylo vidět, že Dik je profesionální lektor. To nejdůležitější ze všeho a důvod proč jsem do Práglu jel, byl ten, že FD řeší mimo jiné předkonfliktní fázi, a zdůrazňuje, že není třeba vždy bojovat. Na druhou stanu pokud to nejde jinak, tak to agresor škaredě schytá :-)
Koncept FAST Defense bude dalším z moderních a funkčních sebeobranných systémů, jehož metodiku zahrneme do našeho cvičení. 
27.01.2013 22:31:35
budokan
Na oddílovém FB najdete nejaktuálnější informace, tak tam ve vlastním zájmu choďte.
Sebeobrana podle Contemporary Fighting Arts.
Sestřih videí s Lee Morrisonem z Urban Combatives.
Škola sebeobrany Budokan Prostějov e-mail: budokan@centrum.cz IČ: 26583844 číslo účtu: 179181912/0300
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one